ПО 2000 ЖЕНИ И ЗАВИСНОСТ ВО СЕКСОТ НЕ САКАЛ СЕКС ПРЕД БРАКОТ И СЕГА НЕГОВАТА ВЕРЕНИЦА ГО НАПУШТА: „Не го можам јас ова“

6 ноември, 2020
f_5752675_1024

„Да ме прашаа колку трошам на дрога, ќе кажев околу 100 милиони долари“, неговата изјава е легендарна

Ламар Одом е еден од оние спортисти чиј „карактер и дело“ лесно може да заврши на филмското платно. Тој освои два последователни НБА прстени, беше на врвот на славата, но подоцна ризикуваше смрт – со предозирање. Покрај сите свои зависности, тој имал и зависност од секс, па неговата долгогодишна девојка мораше да има челични нерви за да го изведе на вистинскиот пат. И сега, во пресрет на венчавката го остави…

“Да ме прашаа колку трошам на дрога, ќе кажев околу 100 милиони долари. Сите лекари што ме видоа ми рекоа дека е чудо што сум сè уште жив”, е легендарната изјава на тој поранешен кошаркар на НБА.

Користеше кокаин секој ден, како што еднаш рече „секоја секунда од слободното време“. Не можеше да се контролира, не сакаше.

“Лековите се виновни што мојата кариера не траеше подолго. Тоа ја уби мојата желба да тренирам”, рече тој еднаш.

Открил и други проблеми што ги имал:

“Јас сум човек кој стана зависен, излегов со повеќе од 2.000 жени. Сум имал секс со шест жени во просек секоја недела и секогаш незаштитен, па морав да платам за многу абортуси во мојот живот. Би сакал да го зачував пенисот во панталоните. Подоцна, во триесеттите години, мојата кариера беше уништена и работите излегоа од контрола“, рече Одом.

Сабрина Пар, неговата свршеница, требаше да биде таа која ќе го изведе Одом на вистинскиот пат и се чинеше дека се на најдобриот пат. Но, тие веќе не се заедно.

View this post on Instagram

Me and @lamarodom go at it all the time on the court! I don’t care who he think he is or was I will always think I can beat him lol. I’m extremely competitive, athletic, loud and full of energy. Always have been and always will be. When we first met, all we did was hoop and it’s actually how we connected! . . Just to be clear, I’ve beating him a few times before but not today lol. He beat me 4x straight (I couldn’t buy a bucket to save my life tho). Last game we was tied 8-8 going to 10. I was devastates when I lost 😞😞…. . . It’s all fun and love though! This keeps him young, in shape and happy. We was playing for hours but I biased’ly (yes I made that word up) edited the videos so you can see some of our highlights. I will continue to be upset about losing to him until I beat him two times in a row!!!! Y’all think I got another win under my belt or nah? . . #loveandbasketball #ballislife #lakernation #ripkobe #girlswhohoop #femalehoopers #lamarodom #sabrinaparr #lamarandsabrina #getuptoparr #mondaymotivation #fitnessmotivation

A post shared by Sabrina Parr (@getuptoparr) on

“Ја раскинав свршувачката. Сите знаете дека сум искрена, па веднаш ќе откријам. Ова беше тешка и болна одлука, но најдобра за мене и моите деца”, напиша таа на Инстаграм и додаде:

„Ламар мора сам да се справи со некои работи“

Таа не откри зошто се случил прекинот, дали тој му се вратил на кокаинот или нешто друго стана проблем, во секој случај, американските таблоиди имаат што да истражат…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi