ПО ЦЕЛИ 14 ГОДИНИ КОНЕЧНО КРАЈ! Ким Кардашијан ги фрли фановите во очај:„Оваа одлука ја донесовме со тешко срце…“

9 септември, 2020
profimedia-0431365602-e1558727387421

Ким откри дека последната сезона на популарното шоу ќе се емитува на почетокот на 2021 година

Ким Кардашијан објави тажна вест на својот Инстаграм за сите обожаватели на реалното шоу „Keeping Up with the Kardashians“. Имено, по 20 сезони, завршува снимањето на популарното шоу.

Трогателната објава што ја објави покрај постерот за реалното шоу го нарече „За нашите прекрасни обожаватели“.

„Со тешко срце, ја донесовме тешката одлука да се збогуваме како семејство од „Keeping Up with the Kardashians “. После 14 години и 20 сезони, стотици епизоди и бројни спин-оф емисии, ние сме повеќе од благодарни на сите што нè следевте низ годините и не следевте низ добрите времиња, лошите, низ среќата и солзите и бројните семејни врски и додатоци. Засекогаш ќе чуваме прекрасни спомени од безброј луѓе што сме ги запознале…“

Последната сезона на шоуто ќе се емитува на почетокот на 2021 година. Без „Keeping Up with the Kardashians“ не би била денес каде што сум. Јас сум неверојатно благодарна на секој што ме гледаше и поддржуваше мене и моето семејство во изминатите 14 неверојатни години. Оваа претстава нè направи она што сме денес и јас засекогаш ќе им останам должна на сите оние кои играа улога во обликувањето на нашите кариери и со тоа засекогаш ги сменија нашите животи. Со љубов и благодарност, Ким “, напиша таа.

Првата епизода од реалното шоу „Keeping Up with the Kardashians“ се емитуваше во средината на октомври 2007 година, а шоуто стана едно од најдолгите во Америка. Неговиот заговор се фокусира на приватниот и професионалниот живот на семејството Кардашијан-Џенер. Најмногу внимание во шоуто имаа сестрите Ким, Кортни и Клое и нивните полусестри Кендал и Кајли.