По два пропаднати брака, дојде трета среќа: Хајди Клум ги освои светските дизајнери и писти, а ова е нејзината приказна!

5 јуни, 2020
223985_153711-profimedia0271199991-ls_ff


Манекенката Хајди Клум вчера наполни 47 години. Родена е на 1 јуни 1973 година во Германија.   Пред да дипломира, нејзината пријателка Карин ја убедила да пополни купон и да аплицира за моден натпревар, чии добитници беа гости на ТВ-шоуто на Томас Готшалк.   Хајди се согласи и победи меѓу 25.000 натпреварувачи и и беше понуден договор вреден 300.000 американски долари. Таа ја прифати понудата и започна кариера за модел, со што го „отфрли“ образованието во училиште за модни дизајнери.   Оваа привлечна русокоса се појави на насловните страници на сите водечки модни списанија.

Таа, исто така, се испроба и како актерка , како во филмови, така и во серии, а е успешна дизајнерка на облека, накит и парфеми кои постигнале голем успех. Исто така е член на жирито во американскиот „Суперталент“.   „Немам намера да се обидам да сменам ништо за себе, пластичната хирургија едноставно не е убава за мене“, рече таа во една пригода, додавајќи дека можеби е подготвена за промена на 65-годишна возраст.   Во 2012 година, манекенката се најде на списокот на сопственици на најубавите природни гради.


И додека таа рече дека се плаши од тоа да оди под нож, нејзините фанови објавија на социјалните мрежи дека сè уште не може да одолее на пластична операција. Во однос на приватниот живот, нејзин прв сопруг е дизајнерот Рик Пипино, со кого беше во брак од 1997 до 2002 година. Потоа во 2005 година се омажи за музичарот Сила (57), со кого има два сина, Хенри (14) и он. 13), и ќерка Лу (10). Двојката се разведе во 2014 година, а Хајди од претходната врска има ќерка, Хелен (16), за која вели дека Сил е нејзиниот татко, иако нејзиниот биолошки татко е Флавио Бријаторе (70), но тој не е вмешан во животот на нејзината ќерка.


Манекенката се омажи за гитаристот во хотелот Токио, Тома Каулица (30) минатото лето. Гулабите размениле завети за бракот на италијанскиот остров Капри.   Музичарот покажа колку ја сака својата 17-години постара сопруга, откако и подари парче од Берлинскиот Ѕид, за кое таа се „фали“ на социјалните мрежи.   Хајди редовно ги „почестува“ своите придружници со голи фотографии, поради што понекогаш е нападната. Таа неодамна позираше топлес, па медиумите напишаа дека ваквото однесување на нејзина возраст е неодговорно и одвратно.


„Вие сте толку стари и објавувате вакви фотографии. Срамота. Зачувајте приватност за вашиот сопруг, а не за милиони фанови“, се само некои од коментарите подолу на фотографијата. Клум се најде во центарот на вниманието во март оваа година, кога се пожали дека не се чувствува добро и се плашеше дека има корона. Таа и нејзиниот сопруг биле тестирани, а тестот покажал дека тие биле негативни. Манекенката е позната и како „кралица на Ноќта на вештерките“, затоа што тогаш таа секогаш избира креативни и будливи носии и воодушевува со легендарните трансформации.