По шокантните твдења дека работењето за неа е како во пекол, против славната водителка покрената е истрага

29 јули, 2020
Annotation 2020-07-29 153303

Елен ДеЏенерес и нејзината телевизиска емисија стануваат предмет на службена истрага за која всушност зависи иднината на емисијата, но и кариерата на водителката.

Една од најпознатите телевизиски водителки на денешницата, Елен ДеЏенерес, односно нејзината емисија стана предмет на службена истрага по бројните тврдења на нејините вработени за злоупотреба на работно место и нејзиното токсично однесување.

Интерната истрага покрена група за односи со вработените сопстевинкот на WBTV и Warner Media Group, за да ја утврдат вистината за шокантните наводи, пренесува Variety. На вработените им се пратени писма во кои се известени дека ќе бидат сослушани, оние кои работат во моментот, но и оние кои работеле порано. Истрага ја потткинаа јавните признанија на вработените и наводите за малтретирање, расистички испади и заплашување од страна на 62 годишната водителка, меѓутоа за сега не е службено тужена.

Највеќе тужби се усмерени кон извршните продуценти Еда Галвин, Мери Конели и Енди Леснер.

„Проблемот е во тоа што тројцата извршни продуценти кои се супериорни во однос на сите овие луѓе ги малтретираат луѓето и ги злоупотребуваат на работното место. Тие сметаат дека секој што работи за„ Шоуто на Елен “треба да се чувствува најсреќен во светот и ако некој не е среќен лесно може да се замени со некој што ја сака работата “, открил еден анонимен извор, додавајќи дека на сите вработени им биле дадени строги инструкции да не контактираат со неа доколку ја сретнат во зградата.

“Ако сака да има свое шоу што го носи нејзиното име, таа треба да биде поангажирана да види што навистина се случува околу неа. Мислам дека ако продуцентите кажуваат дека сè е добро,  таа верува во нив”, откри тој.

Една од афроамериканските работници тврди дека претрпела бројни микроагресии, дека нејзиното барање за покачување на плата е игнорирано, таа е обвинета дека шетала наокулу лута. Друг поранешен вработен тврди дека бил отпуштен откако минал еден месец на боледување затоа што сакал да си го одземе животот.

Главин, Конели и Ласнер дадоа официјална изјава за сè во соопштение за печатот.

„Во текот на скоро две децении на емитување, 3.000 епизоди и вработивме повеќе од илјада луѓе, се обидовме да создадеме отворено, безбедно и инклузивно работно опкружување. Нашите срца се скршени и жалиме за секое негативно искуство од нашето телевизиско семејство. Одговорноста за секое шоу лежи во нас. „Сето ова го сфаќаме многу сериозно и разбираме дека треба да научиме да бидеме подобри, да се стремиме да правиме подобро“, се вели во изјавата.

Целата приказна се вжешти во април годинава, откако дел од тимот се налути поради нетранспарентната комуникација на управата на шоуто, и откако им беа намалени платите, во случај на појава на пандемичен коронавирус. Тие исто така беа вознемирени што Елен ангажираше надворешна компанија, а не нив самите, да емитуваат емисии во нејзиниот сопствен луксузен дом.

Еден месец порано, на Твитер и на другите социјални мрежи се појавија бројни јавни сведоци за непријателското однесување на Елен, за која на сопствените вработени, наводно, не им е дозволува да ја гледаат во очи кога поминуваат покрај неа.

Изминативе 30 години, Елен се покажа како топла и пристапна личност во јавноста, а растечките гласини за тоа како се крие зад камерата може сериозно да и наштетат на нејзината кариера и иднина. Додека сите се караат за тоа како таа се однесува со нејзините вработени, изгледа до неа не допира ништо и ужива да биде со нејзината сопруга Порта де Роси, со која фотографите честопати ја гледаат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi