ПО ТРИ ГОДИНИ БРАК, ОДЛУЧИ ДА СЕ РАЗВЕДЕ! Карди Би покренала судска постапка, eве за кога е закажано првото РОЧИШТЕ!

16 септември, 2020
2123183_6666_ls

Пејачката Карди Би одлучи да се разведе од сопругот Офсет, пренесуваат странските медиуми. Пејачката дозна дека тој повторно ѝ е неверен.

Карди денес покрена судска постапка, сакајќи да се разведе од сопругот, а нивното прво рочиште е закажано за 4 ноември.

“Секако дека не е во ред мажот да изневерува жена, но сакам да ни дадам втора шанса. Ќе се обидам да ги подобрам односите, ако е можно”, рече таа пред две години, кога јавноста дозна за првата измама, додека сега, очигледно , сепак е крај на нивната романса.