Почеток на крајот? Кралицата дава откази, стотина луѓе останаа без работа

13 јули, 2020
sdsfsd

Кризата што дојде како резултат на пандемијата на коронавирус, го зафати целиот свет, а британското кралско семејство, кое сега ги отпушта своите вработени заради сè, не беше имун на тоа. Имено, како што пишува „The Sun“, од 175 до 250 члена на судскиот персонал им била понудена можност за доброволно разрешување затоа што палатата нема да може да ги плати своите плати.


Фондацијата, која е во сопственост на кралицата и управува со парите од туризмот што таа ги добива секоја година, вели дека годинава ќе има загуба од 30 милиони фунти бидејќи, поради пандемијата, палатите мораше да бидат затворени за туристите. Така, се нуди доброволно разрешување на туристички водичи, угостители, канцелариски персонал и градинари. Како што наведуваат, досега сите нивни плати се исплатени во целост иако замокот Виндзор и палатата Бакингем се затворени веќе 15 недели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi