ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ МУЗИЧАР ОД НЕПОЗНАТИ ПРИЧИНИ! Цел свет завиен во црно !

22 август, 2020
805253_pepersi_ls

Причината за смртта на талентираниот гитарист засега е непозната. Поранешните колеги од групата дадоа изјава по повод неговата смрт во која го нарекоа „уникатен“.

  • Му благодариме за времето што го помина со нас, и во добро, лошо и она меѓу – напишаа членовите на познатата група „Red Hot Chili Peppers“.

Шерман свиреше на деби-албумот на групата во 1983 година како замена за нивниот тогашен водечки гитарист Хајлел Словак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris