Погледнете го слаткото видео за новиот сингл на Џастин Бибер и Аријана Гранде „Stuck With U“

10 мај, 2020
Погледнете го слаткото видео за новиот сингл на Џастин Бибер и Аријана Гранде „Stuck With U“

После една недела чекање, соработката на Аријана Гранде и Џастин Бибер е конечно тука! На 8 мај, пејачите ја објавија својата нова песна наречена „Stuck With U“ за да помогнат на клучните работници кои се борат со коронавирусот. Во поп-баладата во стил на 50-тите години, Бибер и Гранде пеат како се благодарни што поминуваат време „заглавени“ со личност која ја сакаат. Приходите од песната ќе одат до First Responders Children’s Foundation и ќе финансираат грантови и стипендии за деца на здравствени работници, ЕМТ, болничари, полицајци и пожарникари, борци во првите редови на пандемијата.

Пред објавувањето на песната, Гранде се огласи на Инстаграм за тоа колку е благодарна што работи со Бибер на проектот. „Не можам целосно да се изразам…  Колку сум среќна што чекавме долго да го сториме ова (дуетот). Овој момент навистина значи многу повеќе отколку што можеше доколку се случеше на друг начин или ако тоа беше беше друга песна“, напиша таа на Инстаграм. “Да се ​​биде во можност да го дадеме својот глас на овој проект и да соработуваме беше толку исполнувачки и навистина многу ја сакам оваа песна. Благодарна сум што го правев ова со мојот пријател и исто така, само сакав да изразам огромна благодарност до сите брилијантни креативци кои работеа на оваа песна “.

Гранде и Бибер ги замолија обожавателите да испраќаат видеа од себе, танцувајќи во нивните матурски фустани или костуми што нема да носат на нивните матурски прослави кои се откажани годинава. Сега, тие клипови се дел од официјалното музичко видео за песната. Слушајте го „ Stuck With U “ на Гранде и Бибер и погледнете го слаткото видео погоре.