14 август, 2020

Канадскиот пејач The Weeknd, со вистинско име Абел Тесфај, ја продава својата огромна вила со 9-спални, 11-купатила во Лос Анџелес за 25 милиони долари.

Тој плати 18,2 милиони долари на вилата пред три години, што значи дека ќе заработи скоро 7 милиони долари.

Вилата има неколку тераси, базен, спа, соба за вино, теретана, кино, терен за кошарка…Можете да видите како изгледа во видеото подолу.

„Variety“ пишува дека The Weeknd неодамна купил пентхаус во Вествуд за 21 милиони долари, што е веројатно и причината за продажба на вилата.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Погледнете ја вилата која овој музичар ја продава за 25 милиони долари!
Горе