Погледнете ја вилата која овој музичар ја продава за 25 милиони долари!

4 јули, 2020
vik

Канадскиот пејач The Weeknd, со вистинско име Абел Тесфај, ја продава својата огромна вила со 9-спални, 11-купатила во Лос Анџелес за 25 милиони долари.

Тој плати 18,2 милиони долари на вилата пред три години, што значи дека ќе заработи скоро 7 милиони долари.

Вилата има неколку тераси, базен, спа, соба за вино, теретана, кино, терен за кошарка…Можете да видите како изгледа во видеото подолу.

„Variety“ пишува дека The Weeknd неодамна купил пентхаус во Вествуд за 21 милиони долари, што е веројатно и причината за продажба на вилата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi