Поп ѕвездата шокира со детали од нејзината диета, по два дена не јаде ништо!

18 мај, 2020
ел

Пејачката Ел Голдинг неодамна признала дека е потполно опседната со вежбање, но она што ги загрижува нејзините пријатели се новите навики кои таа ги стекнала, а за кои пријателите не се сигурни колку се здрави.

Така, 33 годишна пејачка открила дека на одредено време дури по два дена живее само на пијалоци, без да јаде нешто . Тврди дека тоа е здраво, А со оглед на нејзината диета таа пие само кафе, чај и вода. Вели дека оваа драстична диета и помогнала да се исчисти од токсините.

Исто така таа смета дека со оваа строга диета се спречува воспалението во телото, а се контролира и шеќерот во крвта.

Со месеци се подготвувала за диетата, а признава дека малку попуштила со теретаната од пред неколку недели, откако признала дека има проблем. Наместо во студио одела во теретана, а зависна од вежбање ја направил нејзиниот сопруг, олимпиецот Каспар Џоплинг.