ПОРАДИ ЏОРЏИНА РОНАЛДО ЈА „ОТКАЧИ“ ОВАА УБАВИЦА- Сега таа му се одмаздува! Секој ден му „набива“ на нос што пропуштил (ФОТО)

28 септември, 2020
2336255_120298870-339830370571410-9117781984004065082-n_ls

Пред да се сретне со Шпанката Зорџина Родригез, португалскиот ас Кристијано Роналдо имаше прилично бурен љубовен живот.

Еден од најголемите заводници во Светот на фудбалот имаше афери со бројни убавици, а само една во серијата што ја остави беше убавата Елиса Де Пансис.

Оваа позната инфлуенсерка и актерка имаше афера со славниот фудбалер на Јувентус во текот на 2016 година.

Сепак, наводно Роналдо ја „откаќил“ кога ја запознал Џорџина. Атрактивната бринета брзо го освои срцето на славниот фудбалер и неговите авантури со популарни убавици станаа минато.

Сепак, Елиса му се одмаздува секој ден на посебен начин. Со објавување на привлечни фотографии на социјалните мрежи, јасно му објасни што пропуштил.

Би се рекло дека многу…