Поради неа, тој ја напушти својата девојка: Како Ана Ивановиќ го заведе Бастијан? (ФОТО)

24 септември, 2020
ана

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер се заедно од 2014 година, а сè започна кога Ана го номинираше фудбалерот за Ледениот предизвик.

Ана Ивановиќ (32) и фудбалерот Басијан Швајнштајер (36) имаат брак на кој многу им завидуваат, а тие привлекуваат внимание каде и да се појават.

Парот моментално ужива на одмор во шпанскиот град Палма де Мајорка со своите синови, двегодишниот Лук и 11-месечниот Леон. Ана, некогаш прва тенисерка на светот, покажа совршена фигура во црно бикини на плажа, а Бастијан е во прилично добра форма.

Двојката не ги симнала насмевките од лицето додека си играле со ехото и ги носеле на раце во вода. Иако сега сè е идилично меѓу славните сопружници, почетокот на нивната врска беше обележан со скандал и негативни наслови.

Имено, Швајнштајгер имаше девојка, актерка и модел Сара Брандер (31), со која беше во врска седум години, па дури живееја заедно. Сите очекуваа дека парот наскоро ќе ја круниса својата врска со брак, но тогаш протече веста дека Бастијан ја сака Ана.

Се шпекулираше дека Бастијан и Ана се вљубија во 2014 година откако биле пријатели некое време, а сето тоа наводно започнало откако таа номинирала фудбалер за ледениот предизвик. Потоа тој возврати со номинирање на нејзиниот брат Милош.

„На почетокот, Бастијан и Ана беа само добри пријатели, а сега Ана не престанува да зборува за него“, објавија германските медиуми. Тие влегоа во детали за Ана, велејќи дека Бастијан ја оставил девојката поради заводничка од Балканот.