Поранешната прва дама сосема искрено: „Верувам дека на 50 години конечно станав жена, таа млада девојка дефинитивно ја нема“

16 октомври, 2020
даа

Во пресрет на објавувањето на нејзиниот нов албум, поранешната прва дама на Франција и поранешен супермодел, Карла Бруни, даде интервју за Вог, во кое, покрај музиката, зборуваше и за стареењето.


Денешната 52-годишна Карла Бруни помина низ многу животни промени за да стигне до местото каде што е денес. Започна како модел, а наскоро, заедно со Наоми Кембел, Клаудија Шифер, Синди Крафорд и други претставници на таа генерација, стана еден од супермоделите од 90-тите. Откако се докажа во модниот свет, се сврте кон музиката, го издаде својот прв албум во 2002 година, а потоа, во брак со Никола Саркози, стана прва дама на Франција.

Во најновото интервју, кое го даде за Вог по повод објавувањето на нејзиниот нов албум, таа зборуваше за многу работи, а еден од најинтересните делови е секако оној во кој мајка на две деца зборува за стареењето.

tportal

‘Верувам дека на 50 години конечно стануваш жена. Таа млада девојка во вас дефинитивно ја нема, и таа беше таму до нејзиниот 50-ти роденден, но сепак можете да танцувате внатре како тинејџерка. Педесет е кога општеството ќе ти каже дека е готово – сега си возрасен. И таа последна шанса да бидеш млада девојка ја нема ’.