Поранешната сопруга го тужи Фил Колинс: „Тој не се мие, тој е импотентен и насилен“

11 ноември, 2020
фил

Музичката легенда Фил Колинс (69) доживува вистинска драма. Неодамна, тој реши да ја исфрли од заедничката вила во Мајами, неговата сопруга Оријана Севи (46) со која неколку пати се помируваше и се разведуваше во текот на животот, откако таа се омажи за друг маж.

DPA/Pixsell

Потоа и нареди да бара втор дом, но Севи не само што не се откажа од имотот, туку целата работа заврши на суд. Оријана исто така му се закани на Колинс дека ќе открие доверливи информации што ќе му наштетат на неговиот углед во јавноста, и се чини дека со таа кампања веќе е започната.

Во документите што ги доставила до судот, таа го опишала Колинс како „пустиник кој не миел заби или себе си со месеци“, пишува Пејџ Сикс. Таа додаде дека запнатиот музичар имал проблем со алкохолот и дека тој често „паѓал од комбинација на лекови на рецепт и прекумерен алкохол“. Во документите се наведува и дека Колинс бил хоспитализиран во неколку наврати поради повреди и дека бил поднесен во болницата под псевдоним.

Стануваше се повеќе депресивен, повлечен и се однесуваше како силеџија. По операцијата на грбот, тој бил сè повеќе зависен од антидепресиви и лекови против болки. Сексот веќе не беше опција поради нарушеното здравје. Престана да се тушира, да ги мие забите и да се облекува соодветно. Тој беше емотивно и вербално агресивен кон мене и децата, чии потреби ги игнорираше – се пожали поранешната сопруга на Колинс, која изјави дека Фил не е функционална личност веќе некое време, а деновите на компонирање и снимање се далеку зад него.

Адвокатскиот тим на Колинс тврди дека доставената документација „содржи многу лажни, дрски, скандалозни и перверзни обвинувања кои немаат никаква врска со законските барања во овој случај“, и нема сомнение дека овој спор ќе се води пред суд некое време.

View this post on Instagram

Mr and Mrs Bates

A post shared by Orianne Collins (@ocjewelryusa) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi