Поранешната сопруга на Бред Пит не ѝ го заборави роденденот на својата пријателка: Џенифер Анистон со емотивна честитка за роденденот на Кортни Кокс

18 јуни, 2020
kortni-i-dzenifer-830x0

Познатата актерка, Кортни Кокс, наполни 56 години на 15ти Јуни. Холивудската везда доби честитки и од нејзината сакана колешка Џенифер Анистон, со којашто соработуваше во серијата „Пријатели“.

Поранешната сопруга на актерот Бред Пит објави фотографија од Кортни Кокс на својот Инстаграм профил и додаде:

  • „Среќен роденден на ова прекрасно суштество“