Поранешниот телохранител ја откри менталната и физичката состојба на принцезата Дајана пред нејзината смрт! Еве со што ја спореди нејзината состојба!

25 ноември, 2020
диана

Принцезата Дајана ја спореди нејзиниот поранешен телохранител Ли Сансум со истоштен боксер, пренесува entertaintimes.com. Сансум беше ангажиран од таткото на Доди Ал Фајед, последното момче на Дајана, Мохамед Ал Фајед за да ја заштити принцезата Дајана и нејзините синови.

Телохранителот објасни дека пред да умре Дијана, нејзината ментална состојба била многу лоша. Сансум истакна дека принцезата од Велс е исцрпена од сè што се случува во нејзиниот живот, и физички и психички. Здравствената состојба и беше на раб.

Тој рече дека ситуацијата во која последен пат бил соборен боксерот и кога завршил натпреварот наликува на точно ситуацијата во која се наоѓала Дијана пред нејзината смрт.

Сансум исто така ја поддржува истрагата за интервјуто на принцезата Дијана со Мартин Башир. Тој рече дека му се чинело дека новинарот изнудил признание од принцезата Дијана во врска со нејзината врска со принцот Чарлс. Имено, за време на контроверзното „Панорама интервју“, принцезата Дајана изјави дека има тројца во брак, а таа изјава се однесува на аферата со принцот Чарлс и Камил Паркер Боулс.

Сансум рече дека чувствува принцезата Дајана е измамена во тоа интервју и дека е само правилно семејството на принцезата Дајана да ја турка истрагата напред.

Патем, интервјуто на принцезата Дајана со Башир беше емитувано во 1995 година кога принцот Вилијам и принцот Хари имаа само 15 и 13 години, што е да се каже дека биле во многу чувствителни години, а да не спомнувам принцот Вилијам призна дека по интервјуто на училиште го претепаа и го нарекуваа погрдни имиња.

Изворот додаде дека обвинувањата на некои таблоиди дека принцовите Вилијам и Хари не се согласуваат во врска со истрагата се неточни, а извор близок на војводата од Сасекс изјави дека ваквите забелешки на таблоидите се навредливи и ужасни.