Поранешните сопружници се сакаат и почитуваат: Деми Мур присуствувала на роденденската забава на избраничката на Брус Вилис

20 јуни, 2020
251365_180791-profimedia0226749524-ff_ff

Поранешната и сегашната сопруга на Брус Вилис – Деми Мур и Ема Хеминг Вилис, се дружат и слават родендени заедно.

Актуелната госпоѓа Вилис наполни 42 години пред неколку дена и во таа прилика направи прослава за најблиските. Присутни биле, секако, актерот, неговата ќерка Румер Вилис од неговиот брак со Деми, како и неговите деца од неговиот брак со славната личност Евелин и Мабел.

Посебно место во семејниот дом на славниот актер и припаѓа на поранешната сопруга на Брус, Деми. Таа присуствуваше и на роденденската прослава, со која Ема гордо се фотографирала и истата ја објавил на Инстаграм.

Брус приредил пикник во природа за својата сопруга, така што секој можел да се дистанцира еден од друг и да биде на отворено поради пандемијата на коронавирус. На една од фотографиите позираат актерот и неговите сопруги, деца и пријатели, додека на друга слика, Ема се гледа со торта, а Мур и ги пали свеќите. Исто така, има неколку фотографии на кои заљубената двојка позира заедно, и сите тие се среќни и насмеани.

„За мене, ова е навистина среќен роденден“, напиша Ема под фотографиите.

На прославата отсуствуваа наследниците на Брус и Деми, Скаут и Талул.

Актерската двојка беше во брак од 1987 до 2000 година, а по разводот останаа пријатели, што неодамна го покажаа кога беа заедно неколку дена за време на карантинот поради пандемијата во нејзината вила во Ајдахо. Подоцна актерката се омажи за Ештон Качер, а и тој брак не и успеа.