Поранешното момче на Кортни Кардашијан отиде на лечење од алкохол и дрога, па се премисли!

9 мај, 2020
2

Ѕвездата на реалити и поранешниот партнер на Кортни Кардашијан, Скот Дисик отиде на лекување од алкохол и лекови пред неколку дена, но тој наскоро се откажа од тоа бидејќи сликата за него како влегува во болницата се прошири на социјалните мрежи.

Поранешното момче на најстариот член на кланот Кардашијан-Џенер, Кортни веднаш се откажа од сè и налутено ја напушти институцијата. Неговиот тим верува дека фотографијата не е направена од пациент кој се наоѓал во болницата, туку од персоналот во Едвардс Колорадо.

Таткото на три деца е зависен од алкохол и дрога долго време, а тој целосно ја изгуби контролата врз своите постапки пред шест години, кога неговите родители починаа во рок од три месеци, кога бил многу распуштен.

И покрај инцидентот за време на третманот поради фотографијата, извори блиски до реалити ѕвездата велат дека тој е сепак упорен за да биде подобар.

– Тој ќе стори сé што е во негова моќ да си помогне, сака да биде добар човек и татко, но да се биде некаде каде што се објавени фотографии од неговото лекување не е многу безбедно место за него – рече изворот и продолжи:

– Тој мора да биде некаде каде се почитува приватноста и каде може да работи на подобрување на тоа што сака да го поправи на самиот себе – додаде изворот.

Кортни и Скот се запознале во 2006 година во Мексико на роденденската забава. Три години подоцна, се роди нивното прво дете, синот Мејсон,во летото 2012 година пристигна девојчето Пенелопе, а пред Божиќ 2014 година, другиот син, Раин.

Шест месеци по раѓањето на своето трето дете, Кортни и Скот откриле дека врската се распаднала, токму во времето кога неговите родители починале, а тој изгубил контакт со реалноста.

Сега, поранешните партнери се сложуваат одлично и ги одгледуваат децата заедно, и секој од нив имаше различни врски што не завршуваа многу славно. Сепак, Скот во моментов е во врска со Софија Ричи и се чини дека се работи добро, и покрај возрасната разлика што љубителите на реалното шоу „Keeping Up With The Kardashians“ честопати истакнуваат и велат дека таа е преголема.