После 19 дена изолација, Кристијано Роналдо е негативен на корона вирус!

31 октомври, 2020
роро

После 19 дена во изолација, играчот на Јувентус и еден од најдобрите фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо, денеска доби негативен тест на коронавирусот.

Роналдо повеќе од две недели беше во изолација, а пред четири дена направи нов тест кој му покажа дека и натаму има Ковид-19.

Тој поради позитивниот тест го пропушти дуелот со Лионел Меси и Барселона во Лигата на шампионите.

Роналдо веќе утре ќе се врати на тренинзите, иако тренираше додека беше во изолација, и беше често активен на социјалните мрежи.