Пoстарата сестра ја издаде па манекенката мораше да проговори за конзумирањето ДРОГА!

16 септември, 2020
Kendall-Jenner

Ја открила нејзината постара полусестра

Една од членовите на популарното семејство Кардашијан-Џенер, 24-годишната манекенка Кендал Џенер секогаш привлекувала внимание со својот добар изглед и витка линија. Во последно време, откако се појави глас за нејзиното ново момче, една година помладата кошаркарска sвезда Девин Букер, медиумите не престануваат да пишуваат за нејзините врски и преференции за високите спортисти. Сепак, сето ова падна во втор план по интервјуто во кое таа изјави колку често консумира дрога и колкумина не знаеја дека е вистински „стонер“, пишува Мирор.

Имено, на почетокот на неделата, манекенката заедно со нејзината постара полусестра, 41-годишната Кортни Кардашијан, гостуваше во емисијата што беше снимена пред пандемијата и карантинот. За време на разговорот, тие одговорија на смешни прашања и зборуваа за животот, а во еден момент водителот праша „Ако нешто во семејството требаше да биде голем потрошувач на марихуана, кој би бил тоа“, на што Кортни веднаш одговори: „Кендал“.

View this post on Instagram

oral beauty 🤍 @moon #moon_partner

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Сепак, целосниот шок кај публиката не настана кога Кендал го прокоментира одговорот на постарата полусестра: „И сум голем „пушач“. Никој тоа не го знаеше до сега, така што првпат зборувам за тоа „. Во студиото владееше тишина, а водителот веднаш ја покрена следната тема за да не губи време на непотребен молк. Делумно враќајќи се на темата, 41-годишната полусестра подоцна коментираше дека младата Кендал инаку е исклучително зрела личност, но понекогаш е и податлива.

View this post on Instagram

some MET’s of the past 🤍

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on