Познатата убавица ја доведе својата фигура до совршенство: Педесетите се новите триесетти – вели таа!

3 септември, 2020
СЛАВНАЃ

Убавата Падма Лакшми, која се прослави во кулинарското шоу „Врвниот готвач“, ја донесе својата фигура до совршенство.

Индиската убавица лесно се соблече во минијатурно бикини во розова нијанса и покажа линија што предизвикува завист. Славната бринета го прослави својот 50-ти роденден со фалење со витка фигура на Инстаграм за која доби безброј комплименти.

„Педесеттите години се нови триесетти години“, објави убавата Падма на социјалните мрежи, а нејзините бројни обожаватели ја бомбандираа со комплименти на сметка на нејзината фигура и младешкиот изглед.

Леле ’,„ Вие сте вистинска инспирација “,„ Таа има 50 години? “, Само низа комплименти еден по друг.

Очилата за сонце и авијатичарите авијатичари подигнати во неуредна пунџа го надополнија овој морски изглед на индиската убавица родена во Ченаи.

View this post on Instagram

💆🏽‍♀️🌊 @elleindia @ridburman

A post shared by Padma Lakshmi (@padmalakshmi) on

Згодната Падма не крие колку и е важна поддршката на семејството. „Јас навистина имам сè. Среќна сум со партнер кој ме сака и цени и имам прекрасно дете. Поминувам низ најсреќниот период ’, изјави познатата Индијка која можеме да ја гледаме во новата емисија’ Вкусот на нацијата ’.