Познатата водителка обвинета за злоупотреба на малолетно момче (11)

7 август, 2020
Screenshot_1_1000x0

По скандалозните обвинувања за токсичната атмосфера на работното место и злоупотребата на работниците на работното место, уште едно обвинување ѝ се припишува на познатата презентерка Елен Деџенерис – таа навредувала и малтретирала единаесетгодишно момче.

Според британскиот „The Mirror“, еден од соговорниците на овој медиум раскажал како Елен уживала да се однесува лошо кон неговиот син Бен пред четириесет години, пред да стане позната. Тоа го потврдил самиот Бен, кој денес има педесет и две години. Тој се сетил како Елен, која тогаш работела за неговата мајка во агенција за вработување, сурово се шегувала на сметка на неговата прекумерна тежина.

  • Елен постојано ми ја критикуваше облеката и мојата тежина. Таа се шегуваше, но тоа беше злобно. Таа ми рече дека сум грд и дебел. Таа исто така ми рече дека сум глупав. Јас бев само дете, а таа возрасна жена која уживаше да ме гледа вознемирен, рече тој.

Бен исто така им рече на споменатите медиуми дека „не постои извинување“ за такво нешто, како и дека Елен, како што рече, е „едноставно злобна личност“.

Елен во моментов се соочува со сериозни обвинувања за вознемирување при работа, поради што е покрената официјална истрага против неа, продуцентите и нејзиното шоу. Во своето обраќање до вработените, Елен исто така рече дека на првиот ден од емитувањето на емисијата, таа им порача на сите вработени дека никој не смее да го крене својот глас и дека сите треба да бидат третирани со почит.

  • Како некој што е осуден и кој скоро изгубил сè што има само затоа што тој бил тоа што е, јас искрено разбирам и длабоко сочувствувам со оние што биле гледани поинаку, кои биле третирани неправедно или – полошо – кои биле отфрлени. Помислата дека некој од вас се чувствува на тој начин е навистина страшна за мене, напиша Елен.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris