Познати ѕвезди кои си го уништија лицето со бројни естетски зафати!

21 септември, 2020
операции наслов

За нив стареењето не е опција. Повеќе сакаат да страдаат и да не се смеат неколку дена отколку да видат какви било брчки на лицето, особено пред камерата…

Модната дизајнерка Версаче (65) е целосно искривена. Таа влезе во светот на модата многу млада, па нејзиниот живот беше обележан со гламур, естетски корекции, алкохол, кокаин и ментални нарушувања. Не може да остане незабележана како и секоја нејзина нова корекција.

Во тоа време кога снимаше романтични комедии, Мег, 58, беше врвната симпатична девојка од соседството. Кон крајот на деведесеттите години, Мег започна да „работи“ на лицето за да го задржи својот младешки изглед, но таа претера. Ги „испегла“ брчките и ги зголеми усните, а лицето и се смени до непрепознатливост. Беше речено дека нејзината опсесија со естетска хирургија и ја уништи кариерата.

Лара Флин Бојл е позната на јавноста по улогата на Дона Хејворд во серијата „Twin Peaks“ и со години важи за една од најубавите жени. Откако се бореше со анорексија кон крајот на 90-тите години, Лара го уништи лицето со ботокс, подуени усни и корекции на носот. Наводно претерала затоа што смртно се плашела дека нејзините помлади колеги ќе и ја одземат секоја нејзина улога.

Актерот е доказ дека ниту мажите немаат граници. И Мики Рурк (67) стана зависник од естетски зафати со текот на годините. Мики Рурк ја смени брадата, ја зголеми долната усна и образите и го затегна лицето неколку пати со ботокс.

Иако неодамна наполни 62 години, поп дивата Мадона сè уште нема брчки на лицето. Но, таа изгледа уморно и отечено, што е знак, велат експертите, неколку лошо направени операции и прекумерни инјекции на ботокс. Мадона никогаш не сакаше да зборува за естетски корекции.

Една од популарните „Домаќинки“ Ванеса Вилијамс (58) во серијата беше фатална и привлекуваше внимание со години. Таа неодамна објави видео од затегнување на брадата, нагласувајќи дека не крие ништо, а исто така призна дека понекогаш и самата се ботоксира.