ПОЗНАТИ ИНФЛУЕНСЕРКИ СТРАСНО СЕ БАКНАА ВО УСТА И ГО ЗАПАЛИЈА ИНТЕРНЕТОТ: Оваа ФОТОГРАФИЈА денес кружи низ целиот Свет!

10 септември, 2020
813675_profimedia0557122003-1_ls

Овие две убавици од Италија и Мароко сакаа да останат запаметени и по нивното појавување на црвениот тепих за време на филмскиот фестивал

Овој бакнеж ја загреа Венеција!

На 77. филмски фестивал во Венеција, бакнежот на црвениот тепих создаде жешка атмосфера. Протагонисти: Елиса Де Панисис и Мила Суарез – дури и не се ни приближно познати како Бритни и Мадона – за вкупно 1,3 милиони следбеници на Инстаграм.

Пред седумнаесет години, нивниот бакнеж се најде на насловните страници: Мадона и Бритни спонтано се бакнаа на 20-то доделување на видео-музичките MTV награди додека ја пееја песната „Холивуд“. Феномен кој замина во историјата.

Овие две убавици од Италија и Мароко сакаа да останат запаметени и по нивното појавување на црвениот тепих за време на филмскиот фестивал. А не само поради нивната облека што го одзема здивот.

Затоа, фотографите подготвија многу спонтана непречена изведба на премиерата на италијанскиот филм „Le sorelle Macaluso“ (Сестри Макалузо) на Ема Данте. Со многу јазик, се разбира! Од каде знаат две жени? Елиса и Мила, дури и блиски пријателки во реалниот живот, обете работат како модели и успешни инфлуенсерки (милион и 300 000 следбеници).

View this post on Instagram

Last night✨ @elisabettafranchi

A post shared by Mila Suarez🧿 (@mila.suarez_) on

Тие исто така должеа билет за филмскиот фестивал за учество во разни ТВ-програми. Меѓу другото, и обете беа видени во италијанскиот формат „Celebriti Big Brother“. Во секој случај, овој бакнеж треба да им донесе уште неколку работни места во шоу-бизнисот – и уште неколку следбеници на Инстаграм.