Познати личности кои имаат убедливо најголем коефициент на интелигенција: Ќе се изненадите кој е најинтелигентен меѓу жените!

15 декември, 2020
ај

Холивудските sвезди честопати се мета на предрасуди заради работата што ја работат, па затоа никогаш не биле сметани за високо интелигентни луѓе, но очигледно е дека тоа не е точно, па затоа меѓу нив има буквално вистински генијалци.

Ќе се изненадите кој е на списокот на најинтелигентни актери, пејачи, уметници, а имајќи предвид дека имаат меѓународна слава и милиони долари на својата сметка, јасно е дека не можеа да го стекнат „без нешто во главата“.

Овие холивудски sвезди имаат неверојатно висок коефициент на интелигенција.

Лиза Кудру – 154

Иако не измами со улогата на лудата Фиби во серијата „Пријатели“, покрај тоа што е брилијантна актерка, таа е и брилијантна паметна девојка. Нејзиниот коефициент на интелигенција е 154, па затоа би можела да стане член на „Менс“.

Мет Дејмон – 160

Холивудскиот шармер Мет Дејмон е исто толку паметен како неговиот лик Вил Хантинг, а идејата за сценариото за овој филм ја доби како студент на Харвард, каде што посетуваше курс по драма. Проектот го реализирал со неговиот најдобар пријател Бен Афлек и го напуштил факултетот за да се посвети на актерска кариера, во која и успеал.

Арнолд Шварценегер – 135

Познатиот силен човек е познат по својата истрајност и мотивациски говори, и иако многумина го исмеваа поради неговиот акцент и го ставаа во калапот на „глупа мускулесто момче“, тој се покажа како многу интелигентен во својата младост.

Мадона – 140

Познатата пејачка остава впечаток на не многу светла личност поради своите постапки, но резултатот од нејзиниот тест за интелигенција покажува поинаку, што значи дека паметна личност се крие зад нејзините костуми и „лудило“.

Шакира – 140

Колумбијката, која со години ги маѓепсува мажите ширум светот со својот танц, има нешто друго да понуди освен играње, а тоа е брз и паметен начин на размислување. На 4 години ја напишала својата прва поезија, додека на 8 години ја напишала својата прва поема.

Квентин Тарантино – 160

За овој режисер, кој потпишува некои од најомилените филмови во Холивуд, не е изненадување што тој има висок коефициент на интелигенција, иако не завршил средно училиште. Неговиот коефициент на интелигенција е ист како во случајот на познатиот научник Стивен Хокинг!

Шерон Стоун – 154

Ѕвздата на филмот „Ниски страсти“ не само што е убава и привлечна, туку е и неверојатно интелигентна. На петнаесет години добила стипендија што и овозможила да студира на Универзитетот во Пенсилванија и студирала креативно пишување.

Роуан Аткинсон – 170

Г. Бин е всушност генијалец и електроинженер. По успехот во средно училиште, тој завршил електротехника на Оксфорд, каде што бил исклучително успешен, и засекогаш ќе остане запаметен по неговата позната улога.

Синди Крафорд – 154

Иако има многу предрасуди кон моделите и убавиците, славниот супермодел Синди Крафорд не само што е добра во одењето по пистата, туку има и многу висок коефициент на интелигенција, што ја прави совршена жена.

Силвестер Сталоне – 160

Славниот Роки, покрај неговите мускули и боречки вештини, може да се пофали и со многу висок коефициент на интелигенција, а по тешката младост дошол до идеја да напише сценарио за филмот „Роки“, па го уценувал студиото што го направи филмот да игра главна улога во филмот. . Покрај интелигенцијата, тој често покажува снаодливост.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi