Познатиот пејач си ја предвидел сопствената смрт. Овој детал од неговата последна песна никој не го забележал

9 август, 2020
ооооо


Минатата година, Џус Влд на својот Твитер профил напиша дека работи со Викенд. Фановите беа воодушевени и по една година чекање конечно се случи. Соработката со Викенд наречена „Насмевка“ излезе на Јутјуб каналот на Juice Wrld . Ова е последната песна на која работеше раперот пред да умре.


Викендов објави фотографија од починатиот рапер еден ден пред да излезе песната и ја заголица имагинацијата на многу фанови. Во еден дел од текстот, тој вели: „Ѓаволот на моето рамо ми кажува дека ќе умрам наскоро“ кој звучи морбидно, со оглед дека раперот почина минатиот декември години на 21 година.