Познатите убавици покажале како нивната коса изгледа во природно издание

3 мај, 2020
Naslovna

Престојот во изолација ги натера многу познати дами склони да одмораат од пегли за коса, кадрици и фен за коса и да ја прифатат својата природна коса. На пример, на почетокот на април, пејачката Џеси Џеј во видео објави дека во иднина ќе ги носи своите природни кадрици почесто. Иако најчесто се гледа во јавноста со кратка фризура или боцкаста пунџа, пејачката всушност има виткана коса. Не била навикната да ја одржува самостојно, Џеси исто така ги замолила придружниците за совет како да се справат со „скршените кадрици“, како што ги нарекувала од милји далеку.

Во продолжение, погледнете како другите светски познати ѕвезди изгледаат со природна коса во споредба со коса која е претходно средена од професионалци

Ариана Гранде

Селена Гомез

Џенифер Лопез

Дебра Месинг