Пред да се смири со наводниот сопруг, таа беше со многу познати момци, а сите тие добија своја посветена песна!

13 декември, 2020
download-1


Тејлор Свифт е една од најпопуларните пејачки во историјата, а по повод нејзиниот роденден се сетивме на нејзината кариера, но и на славните мажи што ги сакаше.

Тејлор Свифт е една од најпродаваните уметници на сите времиња со продадени 200 милиони копии на албуми ширум светот, таа има освоено дури 10 Grammy награди, срушила седум Гинисови рекорди и освои бројни други награди. Оваа популарна пејачка денес го слави својот 31 роденден, по повод се сетивме на детали од нејзината кариера.


Родена во Пенсилванија, таа се заинтересирала за музиката на девет години и настапувала во локалните театри. Таа редовно патувала во Њујорк на часови по глума и била упорна да биде sвезда еден ден. Ја обожавала кантри музиката, а Шанија Твен била одличен пример за неа во сè. Откако го погледнала документарец за Фејт Хил, таа решила да се пресели во Нешвил за да продолжи со кариерата. Имала 12 години кога музичарот Рони Кремер ја забележал и и помогнал да пишува песни. Заради нејзината кариера, нејзините родители се преселиле во Нешвил, а на 14-годишна возраст ги сменила издавачките куќи. До 18-годишна возраст, таа веќе имала два студиски албуми зад себе, а работите започнаа да се менуваат кога таа започнала да флертува со разни жанрови како поп и рок.

Наскоро тргна да ги освојува светските топ листи, а по објавувањето на албумот “Fearless” започнала да реди успеси. “I Knew You Were Trouble”, “”We Are Never Ever Getting Back Together”, “Shake It Off”, “Blank Space” и”Bad Blood” се само некои од нејзините успешни синглови кои ја освоија музичката индустрија и благодарение на што таа распродадени турнеи низ целиот свет.

Таа посвети песна на скоро секое момче
Покрај нејзината музичка кариера, Тејлор ги исполнуваше медиумите со нејзиниот приватен живот, а се прослави и по тоа што ги пееше сите свои бивши во своите хитови. Џо Џонас и Тејлор Свифт беа заедно во 2008 година, а тој раскина со пејачката за 27 секунди преку телефон. “Last Kiss” и “Forever and Always”се песни што му ги посвети пред да се за inуби во Лукас Тил. Не беа заедно долго време, а Лукас, со кого работеше на песната „You Belong With Me“, и рече дека ја гледа повеќе како пријателка отколку како девојка. Истата година ја заврши со актерот Тејлор Лотнер и неколку месеци подоцна со Џон Мајер. Во тоа време Свифт имаше 19 години, а по неколку месеци врска му посвети песна и на него.

Починатиот актер од „Glee“, Кори Монтеит го заробил срцето на Тејлор еден месец во 2010 година, но поради преполн распоред што го имале двајцата, нивната врска пропаднала. Од октомври 2010 година до јануари 2011 година, пејачката била во прегратките на Џејк Гиленхал, а подоцна кажала дека песната „Последен пат“ е за односот што го имала со „момчето на кое не можела да се потпре“. Не им требало многу време на обожавателите да откријат за кого станува збор. Еди Редмејн и Тејлор Свифт исто така беа заедно само неколку месеци пред да се шушка дека пејачката е во врска со Зак Ефрон. Таа ја напишала песната “Begin Again” за Конор Кенеди со кого беше кратко, по што се префрлила на колегата Хари Стајлс. За него го напишала својот хит “I Knew You Were Trouble” и му посветила неколку песни од албумот „1989“.

Калвин Харис ја љубеше Тејлор малку подолго од нејзините поранешни момчиња. Тие беа заедно од февруари 2015 година до јуни 2016 година. Веќе еден месец пред да раскине со Харис, таа започна да флертува со Том Хидлстон, а медиумите го следеа парот по стапките.

Оваа недела Тејлор ги изненади обожавателите со албумот „Evermore“ и започнаа да кружат гласини дека таа се мажи. Пејачката позираше во фустан кој наликува на венчаница, па затоа многу нејзини обожаватели навикнати на тајни пораки во нејзините спотови и песни, заклучија дека се омажила за актерот Џо Алвин (29) со кого е во врска од 2016 година. Некои обожаватели отидоа чекор подалеку и заклучија на Твитер дека парот има тајна ќерка по име Вилоу, што е насловот на една од песните на новиот албум на Тејлор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi