Прекрасната Индијка ја откри воопшто не гламурозната тајна на еден од нејзините најдобри стајлинзи!

7 ноември, 2020
индија

Индиската актерка Пријанка Чопра е без сомнение една од најубавите актерки во Холивуд, а освен што плени со својот изглед, оваа егзотична убавица секако има и стил.


Ѕвездата од серијата „Квантико“ е секогаш меѓу најдобро облечените дами на црвениот тепих, а многумина се сеќаваат на нејзиниот сензационален фустан со потпис на Ралф Лорен во кој ги остави сите без здив на Мет Гала 2018 на тема „Небесни тела: мода и католичка имагинација“ .

Прекрасната кадифена креација во бордо боја во која се појави на овој престижен моден настан беше полн погодок, но актерката неодамна откри дека зад ова гламурозно издание се крие непријатност.

Иако сите го пофалија нејзиниот стајлинг во кој беше меѓу најзначајните гости, индиската убавица, која ја освои ласкавата титула Мис на светот во 2000 година, всушност се чувствуваше многу лошо поради претесниот корсет што го носеше под фустанот.

Priyanka Chopra
Priyanka Chopra
Priyanka Chopra

Иако изгледаше фантастично во креација украсена со кристали и монистри за која требаше 250 часа работа, Пријанка всушност минуваше низ многу непријатност.

‘На Мет Гала 2018 носев навистина прекрасен фустан потпишан од Ралф Лорен. Но, поради корсетот буквално не можев да дишам. Се чувствував како да ми ги преобликува ребрата. Ми беше многу тешко да седам во неа и секако не можев да уживам во вечерата “, изјави Пријанка за„ Пипл “.

Инаку, Пријанка (38) и нејзиниот 10-годишен сопруг, музичарот Ник Џонас, беа прогласени за најдобро облечена двојка од списанието „Пипл“ во 2019 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi