Преселбата на Принцот Хари во Лос Анџелес и пандемијата со Ковид 19 го подобрија неговиот однос со Принцот Вилијам

11 јуни, 2020
гдргдг

Принцот Хари и Меган, војвотката од Сасекс се населуваат во нивниот нов град Лос Анџелес, при што посветуваат многу време на семејните односи за време на карантинот. Принцот Хари веројатно може да се чувствува како „риба на суво“, опкружен со познати славни личности и целата елита на Холивуд, но во наредните месеци, поранешниот висок крал веројатно ќе направи големи потези. Постојат неколку извештаи дека принцот Хари бил во депресија додека бил во Калифорнија. Сепак, сосема нова приказна открива дека тој всушност тоа влијаело на подобрување на односите со неговиот брат Вилијам.


Кога Меган за прв пат се придружи на кралското семејство, таблоидите побрзаа да известуваат дека Војвотката од Сасекс не е во најдобар однос со Кетрин, војвотка од Кембриџ. Но како што минуваше времето, фановите на кралското семејство започнаа да забележуваат тензија и помеѓу двајцата браќа, Принцовите Хари и Вилијам. Според извештаите, раздорот најпрво започнал во 2016 година, кога принцот Вилијам искажал загриженост до принцот Хари дека црвенокосиот крал пребргу се движи во својата романса со Меган. Непотребно е да се каже, принцот Хари го игнорираше советот на принцот Вилијам , и се ожени со Меган во мај 2018 година.

View this post on Instagram

The Duke of Sussex attends the ‘Our Planet’ premiere at the Natural History Museum with The Prince of Wales and The Duke of Cambridge, lending their joint support for the protection of our environment. As president of @africanparksnetwork, The Duke of Sussex continues to advocate for the communities and wildlife that coexist in some of the most vulnerable environments around the world. Be it human wildlife conflict or natural disasters, these communities (park rangers, school children, families) are on the frontline of conservation and we must do more to help them as we also work to safeguard the animals and landscapes that are in critical danger. A few recent photos that look back on: Prince Harry’s long time commitment to this cause as well as a glimpse into the work he and The Duchess of Sussex did in 2017. Their Royal Highnesses travelled to Botswana to assist Dr. Mike Chase of Elephants Without Borders in equipping a bull elephant with a satellite collar. Approximately 100 elephants are poached/killed every day for their ivory tusks. Using satellite technology allows conservationists to track their critical migratory patterns and to protect them and the local communities from human wildlife conflict. The elephant pictured was sedated for just 10 minutes before he was up and back with his herd. Tracking his movements has allowed conservationists to better protect him and other elephants and ensure heightened protection for these beautiful creatures moving forward. Photo credit: PA, Image 1

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Покрај тоа, извештајот открива дека принцот Хари редовно разговара со неговата баба, кралицата Елизабета. Секако дека се чини дека пандемијата имала некои позитивни ефекти за кралското семејство, дури и ако тој морал да помине низ некои особено тешки обиди за да дојде до тоа подобро место.