Преубавата „чудесна жена“ купи стан за 5 милиони долари, еден детал на прв поглед го одзема здивот (ФОТО)

29 декември, 2020
gal-gadot-3-830x0

Актерката купи луксузен имот во Калифорнија со волшебен поглед на океанот

Американско-израелската актерка Гал Гадот (35) штотуку купи стан од 5 милиони долари на плажа во Малибу со волшебен поглед на океанот.

Имено, нејзиниот последен филм „Wonder Woman 1984“ имаше огромен приход и покрај пандемијата на корона вирусот со приход од 85 милиони долари, а актерката купи луксузен стан во Малибу во рамките на прославата на големиот успех.

Гадот купи стан од 185 м2 во елитен дел на Малибу каде многу познати личности имаат свои вили и викендици.

35-годишничката купила стан кој има две спални и три бањи од филантропот Буи Симон, кој ја купил во 1994 година за само 850 000 долари.

Гал ќе има целосна приватност во станот, а во таа зграда има уште 3 стана. Станот има пространа тераса со фантастичен поглед на океанот и отвореното море, кое го одзема здивот.

Станот има високи тавани, дрвени подови и бели sидови кои визуелно го прават целиот простор да изгледа поголем и поотворен. Големите прозорци кон океанот ќе им дадат на актерката и на нејзиното семејство чувство дека се на плажа цел ден.

Сето ова изгледа како совршен простор за холивудската актерка да се доближи до сопругот Јарон Варсан (45) и нивните две ќерки Маја (3) и Алма (9).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris