Пријателството помеѓу Ким Кардашијан и Парис Хилтон: Таа ѝ беше нејзин потрчко, а денес не се знае која е побогата

18 декември, 2020
paris-hilton-kim-kardashian-west-830x0

Познатите старлети се познаваат уште од 80-тите години на минатиот век, а неразделни се повеќе од 13 години

Богатата американска наследничка и медиумска личност Парис Хилтон (39) е најдобрата пријателка на моментално најпознатата ријалити sвезда на Светот, Ким Кардашијан (40), со која е пријател уште од девојче.

Имено, Ким не била секогаш позната, но прво работела како организатор на плакарот кај Парис Хилтон, а кога Парис се скарала со нејзината тогашна најдобра пријателка Никол Ричи (39), со која го снимила реалното шоу „The Simple Life“ од 2003 до 2006 година, Ким го зазеде местото на Никол.

Две години двете заедно се појавуваа буквално на сите познати места во Холивуд, каде знаеја дека ќе бидат фотографирани од папараците, а секој ден ги исполнуваа медиумските насловни страници.

– Одевме било каде и секаде само за да нѐ видат. Знаевме точно каде да одиме, каде да нѐ видат, како да напишат нешто за нас. Требаше само да одиме во ресторан или забава, да разговараме за што сакаме и тоа ќе биде во весникот следниот ден – изјави Ким за списанието „Rolling Stone“ во 2015 година.

Во 2006 година, тие отпатуваа заедно на Ибица, од каде се појавија многу заеднички фотографии од патувањето, додека во 2007 година Париз заврши во затвор затоа што пијана управувала нерегистрирано возило, а нејзината најдобра пријателка ја посетувала неколку пати додека била во притвор.

Веќе во 2008 година тие се скараа, а Парис во едно интервју изјави дека задникот на Ким изгледа како корпа за отпадоци. По некое време ѝ се извини.

– Ние навистина не зборуваме. Како што секогаш велам, сите доаѓаат во твојот живот поради некоја причина … А таа е во мојот живот долго време. Има момент кога само се одделувате од пријателите и сфаќате дека не сте толку слични како што мислевте. И никогаш не ја среќавам никаде. Зарем тоа не е навистина чудно? – рече Ким во февруари 2011 година.

Во 2014 година тие повторно беа фотографирани на Ибица на роденденот на познат италијански дизајнер, каде со носталгија разговараа за заедничкото патување во 2006 година, а потоа и по неколку години официјално се смирија.

– Таа секогаш имаше одлична работна етика како мене и секогаш беше одлучна. И тоа е работата. Јас сум толку горда на неа. Кога е дома, таа е многу нормална како и сите други со гламурозен живот. Таа е толку симпатична – рече Парис во 2015 година по помирувањето.

Минатата година Ким конечно призна дека Парис има огромна улога во нејзиниот успех и ја нарече нејзин ментор, а двајцата и денес се најдобри пријатели и често се појавуваат заедно во јавноста.