Принцот Чарлс ќе мора да бира помеѓу љубов и титула: Се „шушка“ дека ќе се разведе од Камила пред да стане крал

5 ноември, 2020
carls-i-kamila

Животот на принцот Чарлс отсекогаш бил живот што јавноста постојано го следи. Како наследник на британскиот престол, секој потег на војводата од Корнвол е секогаш под лупа, а со оглед на возраста на кралицата Елизабета, која во април наполни 94 години, во последно време се повеќе се пишува за деталите за крунисувањето на Чарлс.

Според entertaintimes.com, експертите веруваат дека нема да има проблем со крунисувањето на принцот Чарлс, но има еден голем проблем што го гледаат во неговото идно владеење, а лежи и во бракот со Камила Паркер-Боулс. Имено, повеќето Британци сепак ја обвинуваат Камила за смртта на принцезата Дајана, а Камила отсекогаш била непопуларна меѓу британското население. Кралскиот експерт и биограф Роберт Лејси се занимава токму со оваа тема во неговата последна книга „Битката на браќата“. Според Лејси, главната причина за незадоволството на Британците од кралското семејство во 80-тите и 90-тите години било постојаното присуство на Камила во животот на принцот Чарлс и покојната принцеза Дајана. ‘Ние, Британците, не сме баш воодушевени од идејата за кралот Чарлс, ниту Камила. Камила е жената која е во основата на целата несреќа што се случи во кралското семејство во 80-тите и 90-тите години ’, изјави Лејси исклучиво за SheKnows.

Тој исто така додаде дека палатата мораше да ангажира експерт за односи со јавноста по смртта на принцезата Дајана за да го оправда бракот на Чарлс со Камила. Понатаму, Лејси објаснува дека неподготвеноста на британските граѓани кон Камила постои не само заради нејзиниот брак со принцот Чарлс, туку и заради менталното здравје на принцот Вилијам и принцот Хари откако нивната мајка починала. Смртта на принцезата Дијана беше неочекувана. После една година борба со горчлив развод со принцот Чарлс, принцезата почина од чудна несреќа. Последното нешто што тогаш направија принцовите беше нивниот татко да се ожени со Камила. Повеќето Британци го обвинуваат присуството на Камила во животот на Чарлс и веруваат дека неговиот брак со принцезата Дијана се влошил поради неа, што потоа индиректно ја предизвикало смртта на Дајана – објасни тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi