Принцот Чарлс неколку дена по венчањето со Дијана и дал знак на Камила дека сепак неа ја сака

18 јули, 2020
c3c62e6e-62af-4311-bbbd-06a6bb487d42

Иако поминаа повеќе од 40 години откако ја започнаа љубовната врска и 15 години откако ја озаконија, Чарлс и Камила и понатаму ги полнат британските таблоиди.

Денес, Daily Mirror потсети на првите денови од бракот на принцезата Дијана и принцот Чарлс, кој уште на медениот месец почна да се распаѓа.

Во подготовка е документарец за идниот крал на Велика Британија во кој кралскиот биограф Ричард Фицвилијамс кажува дека Чарлс уште на медениот месец со Дијана носел манжетни со две букви К, кои му ги подарила Камила.

Дијана, за неговата врска со Камила која всушност никогаш и не ја прекинал, дознала само неколку дена пред венчањето. Тогаш, во канцеларијата на приватниот адвокат на Чарлс, Мајкл Колборн, пронашла пакет со нараквица. Принцезата побарала да види што има внатре и открила нараквица со гравирани букви Г и Ф кои ги означуваат имињата Глејдс и Фред – прекари кои Чарлс и Камила ги користеле еден за друг.

LONDON – NOVEMBER 14: Britain’s Prince Charles and his companion Camilla Parker Bowles leave after attending The Queen’s Party of Thanks at the Ritz Hotel November 14, 2002 in London, England. The Queen hosted the party for close friends and family, thanking them for making her Jubilee year a success. The event was held on Prince Charles’s 54th birthday. (Photo by Scott Barbour/Getty Images)
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi