Принцот Ендру е кошмарот на Елизабета: Се појави доказ дека тој е педофил, нов скандал во британскиот двор

2 август, 2020
andrej

Новите документи поднесени во тужбата против Гислан Максвел, главниот соработник на сексуалниот предатор и насилник Џефри Епштајн, исто така откриваат нови детали за пријателството на Епштајн со британскиот принц Ендру, принудниот секс на малолетни девојчиња со принцот, со цел да се соберат чувствителни информации за британското племе.

Документите објавени од судот во Њу Јорк зборуваат за еден од договорените состаноци, што се случиле во приватниот имот на Епштајн во Девствените острови. Тие изјавуваат дека, сега починатиот Епштајн, присилил девојче, кое на судењето било обележано како Џејн До бр. 3, а нејзиното вистинско име е Вирџинија Робертс, за „да стори сé што принцот бара од неа и потоа да му се пријави со сите детали за сексуалниот чин“.

Гардијан известува дека Епштајн наводно ја измамил оваа девојка и им понудила сексуални услуги на други моќни луѓе со цел „да им се додвори и да ги искористи за негова деловна, лична, политичка и финансиска добивка, како и да добијат потенцијално инкриминирачки информации што тој би можел да ги уценува “, објави лондонскиот Гардијан. Меѓу неговите клиенти беа истакнати американски политичари, моќни бизнисмени, странски претседатели, премиери и светски лидери.

Покрај тоа, документите содржат тврдења дека принцот Ендрју се обидел да лобира во Соединетите држави за Епштајн, со цел тој да добие најповолна спогодба во судскиот процес што беше спроведена поради митото и проституцијата на децата во 2008 година. Необјавените документи наведуваат дека за време на оргиите на островот и во становите на Глисајн Максвел во Лондон и Њу Јорк, Вирџинија Робертс била присилена да има сексуални односи со принцот Ендру три пати.

Нема прецизни датуми за наводните настани, но се тврди дека Жислен Максвел првпат и се приближил на Вирџинија Робертс во 1999 година, кога имала 15 години. Епштајн ја користела како „роб на сексуални услуги“ од 1999 до 2002 година, кога успеала да избега.

Милијардер обвинет за трговија со бели робови Jефри Епштајн, кој беше уапсен на 6 јули минатата година, се самоуби на 10 август додека беше во притвор во Соединетите држави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris