Принцот Хари на разговор за работа во McDonald’s?

28 јули, 2020
dfdfd

Иако поминало некое време, откако принцот Хари и неговата 38-годишна сопруга Меган Маркл решиле да се разделат од кралското семејство и да се преселат во Лос Анџелес по избор на неговата сопруга, многумина се прашуваат како принцот го поминува своето време и работи каква било работа за да заработи за семејството- Меган и бебе Арчи. Додека некои тврдат дека принцот има значителни средства, други веруваат дека причината за неговата невработеност е некомпетентноста, поради што тој не би можел да добие работа дури и во ресторан за брза храна – Мекдоналдс, пишува Gossip Cop.

meghan i harry

Патем, принцовите имаат голема одговорност со својата титула, така што тие никогаш не направиле дополнителни работи што би можеле да ги научат нешто и да стекнат искуство, за разлика од сопругата на Хари, Меган која кариерата ја изгради самостојно. Иако ја следи својата сопруга во чекор и ја следи секоја нејзина одлука, неговото наводно размислување за наоѓање работа и покрај тоа што нема минута „работно искуство“ сепак може да биде преголем „чекор назад“ и непростлив срам, меѓу сите други, за кралското семејство. Освен што има доволно пари, Хари, без оглед на неговото искуство или никакво искуство, не можеше да добие работа дури и во Мекдоналдс, бидејќи тој не е дел од ’обичната’ популација. Поради описот на нивната работа во ресторан за брза храна, тие не можат да вработат популарни и славни луѓе кои би привлекле поголемо внимание на себеси отколку на продажба и храна. Од друга страна, тешко е да се верува воопшто во тоа што го создал британскиот принц и размислува да работи во споменатиот ресторан.

Meghan Markle
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris