Принцот Вилијам го прекина молкот за контроверзното интервју со Дијана и BBC: „Важно е да се знае вистината!“

19 ноември, 2020
pjimage-1_vfS1CVM

Најстариот син на Дијана ја поддржува истрагата за познатото интервју на BBC во кое принцезата отворено зборуваше за нејзината вонбрачна афера и проблеми и остро го критикуваше кралското семејство

Интервју спроведено од новинарот на BBC, Мартин Башир, со принцезата Дијана во 1995 година и гледано од десетици милиони Британци стана предмет на истрага, објави BBC. Братот на Дијана, Чарлс Спенсер, ја обвини британската медиумска куќа дека ја измамиле Дијана во контроверзно интервју, во кое отворено зборувала за нејзината вонбрачна афера и за кралското семејство на начин на кој на монархијата сигурно не ѝ се допаѓал.

Спенсер тврди дека неговата покојна сестра била искористена, низа фалсификувани документи, кои новинарот успешно ѝ сугерирал дека целото семејство е против неа, дека на многумина им платиле да извадат валкани работи за нејзиниот приватен живот и дека таа била прислушувана.

Братот на Дијана, како и поголемиот дел од кралското семејство, смета дека принцезата ги шокирала Британците на неетички основи тој ден, а целиот случај повторно стана исклучително популарна тема откако ликот на принцезата Дијана се појави во хит серијата „Круна“ на Netflix, која ги следи интригите на кралското семејство низ децениите.

Дека е важно конечно да се открие вистината заклучи и принцот Вилијам (39), кој ја прекина тишината и го коментираше овој случај. Тој ја поддржува истрагата, што ја презеде искусниот судија на Врховниот суд, Џон Дајсон.

Новинарот Мартин Башир, кој се прослави со интервју со принцезата Дијана, не ја коментираше истрагата, а во моментов е на боледување по операција на срцето. Тој исто така ја надмина инфекцијата со корона со вирусот, објави BBC.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi