Принцот Вилијам имал Корона уште пролетта, откри зошто дури сега го објави тоа, а протекоа и детали за лекувањето

2 ноември, 2020
Screenshot_12

Принцот Вилијам имал коронавирус уште во април и ги извршувал своите должности по телефон и видео повик.

Принцот Вилијам (38) тајно се бореше со коронавирусот уште во април, пишува „The Sun“.

Неколку дена откако јавноста дозна дека принцот Чарлс и британскиот премиер Борис Џонсон се заразени со КОВИД, Вилијам откри дека и тој имал.

Според „The Sun“, принцот не сакал да ги вознемири граѓаните бидејќи во тоа време имало повеќе од 50.000 случаи во Велика Британија и луѓето умирале секој ден, па ја скрил својата борба против болеста. Војводата од Кембриџ бил третиран од кралски лекар и бил ставен во карантин во семејната куќа во домот Анмер во Норфолк.

За време на тој период, неговата сопруга Кејт Мидлтон не се разболела или била позитивна на тестот за КОВИД-19. „Некои важни работи се случуваа и не сакав никој да се грижи“, наводно Вилијам ја објаснил причината за неговата тајност, пишува „The Sun“.

Во месецот, додека се борел со коронавирусот, принцот продолжил да работи и остварил 14 телефонски и видео повици, иако болеста го тресела доста. „Во еден момент тој се бореше со дишењето, па сите околу него беа во паника. Но, тој беше решен да ги исполни своите обврски.

Преку видео врска, Принцот ја отвори болницата NHS Nightingale во Бирмингем на 16 април и ги пофали вработените за нивната прекрасна работа. Набргу потоа, тој беше снимен пред неговиот дом во Анмер Хол со неговата сопруга Кејт и нивните деца, синовите Џорџ (7) и Луис (2) и ќерката Шарлот (5) кои аплаудираа за здравствените работници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi