Принцот Вилијам заедно со неговата сопруга се забавуваат на Ибица: Беа пијани и разиграни!

8 септември, 2020
принц

Принцот Хари можеби некогаш го заработил прекарот Принцот Коли обожава забави, но излегува дека неговиот постар брат, војводата од Кембриџ, принцот Вилијам, може да го носи истиот прекар. Организаторот на забавата Тони Труман откри дека 38-годишниот принц Вилијам и неговата подеднакво стара сопруга Кејт Мидлтон го посетиле клубот Пача на шпанскиот остров Ибица кога биле на почетокот на нивната сопствена љубовната приказна.

‘Иако Вилијам не сака хаус музика, таа вечер тој и неговата сопруга не се помрднаа од подиумот. Тие танцуваа повеќе од шест часа и пиеја коктели еден по друг. Во шест часот наутро, двајцата беа пијани и разоткриени “, изјави еден од посетителите на клубот. „Вилијам пријатно ме изненади бидејќи не беше скржав, тој им испраќаше пијалоци на скоро сите што беа во клубот во тоа време. Луѓето танцуваа со нив, се забавуваа и се виде колку уживаат во таквиот начин на живот. Далеку од униформите, од присилните насмевки и сериозноста ’, заклучил изворот.