Пристигна нов член во семејството на Здравко Чолиќ

27 април, 2020
Naslovna

Ќерката Уна е пресреќна.

Постарата ќерка на омилениот музичар Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ му посака добредојде на најновиот член на нивното семејство преку Инстаграм. Поточно, пристигна новото милениче, мал француски булдог, една од омилените раси. Иако сè уште не го открила името дадено на малото кутре, таа не можела да го скрие својот ентузијазам и среќа за почеток на нова авантура.

View this post on Instagram

Welcome💙

A post shared by Una 🦋 Čolić (@unacolic) on

Многу 18-годишниците коментираа дека кученцето е преслатко. ‘Шеќер мојот омилен! Кога ќе порасне, нека ве чува и сега кога е мал, вие чувајте го него“,напишала една следбеничките, со кои многумина се согласија. Изгледа дека ова кученце ќе биде одлична забава за нив, но и обврска за време на изолацијата.

Иако нејзиниот татко не зборува за приватниот живот често, тој неодамна откри детали за врската со неговите ќерки, Унa и 13-годишната Лара. Здравко тогаш открил дека работите отишле на ново ниво, кое досега не го сретнал. Причината за ова се самите социјални мрежи, на кои таа самоуверено позира и ги демонстрира своите атрибути, со што привлекува голем број обожаватели.

„Јас сум горд на моите ќерки како и секој татко. Јас сум тука да ги поддржувам и да ги исполнам нивните желби. Веќе и полека ја спремам одбраната против момчињата. Не знам како да се справам со тоа, тоа е најлошото нешто за мене, но повторно тоа е живот и е сосема нормална работа. ‘, сподели регионалниот пејач.