Признава дека добила некој килограм плус за време на изолацијата, па гордо позираше во бикини!

2 јуни, 2020
1589572291_Kourtney-Kardashian39s-latest-Bikini-selfie-is-heating-up-Instagram

“Бег во пустина” е описот на новите фотографии, коишто Кортни Кардашијан ги сподели на својот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

Escape to the desert 🌵🐫🌞

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Славната “Кардашијанка” призна дека добила неколку килограми повеќе за време на карантинот, но тоа не ја спречи да ги покаже своите облини.

41 – годишната ријалити ѕвезда позираше во темно – кафен костум за капење, а своите бујни облини ги стави во прв план. Таа додава дека e горда на своето тело.

View this post on Instagram

🐄 👧🏻

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Нејзините фанови ја “оптужија” Кортни дека е бремена, но дека тоа го крие од јавноста, на што таа одговори дека по раѓањето на трите прекрасни деца, ова е формата на нејзиното тело.

Исто така, Кортни делеше совети со своите Инстаграм следбеници, како најдобро да се задржи здравиот дух, за време на изолацијата.