Прогонета куќа: По само 6 недели, принцезата избега од куќата во која живееа Меган и Хари!

13 декември, 2020
1fc51487d79ddfb7ce3d

Принцот Хари како подарок за венчавка од неговата баба Елизабета Втора доби недвижен имот во куќата Фрогмор, недалеку од Лондон.

И покрај големото обновување, неговата сопруга Меган не беше воодушевена од животот во оваа резиденција и парот се исели.

Луксузниот имот на Колибата Фрогмор се чини дека е прогонуван, па нејзините жители наскоро откако се вселуваат брзо заминуваат.

Сместено во Виндзор, го привлече вниманието на медиумите по веста дека станува збор за подарок за венчавка даден од британската кралица Елизабета Втора им го подари на внукот Хари и неговата сопруга Меган Маркл по повод нивната венчавка. Беше замислено дека овој имот ќе стане резиденција на војводата од Сасекс, но ние сме добро свесни дека идиличниот живот на село за овој пар траеше кратко.

Освен што не ја пронајдоа толку посакуваната спокојство во нивниот нов дом, таа им стана сопка и во обидите да ја придобијат британската јавност. Имено, Хари и Меган се одлучија за детална реконструкција на оваа зграда, која датира од почетокот на 19 век, со цел целосно да ја прилагодат на сопствениот вкус и животните потреби. Британската кралска двојка вложи приближно 500.000 евра во реновирање на домот, а Британците негодуваа што парите се платени од јавниот буџет.

Наскоро следеше „Мегзит“, парот ја побара својата среќа на друг континент, а вредната зграда остана празна. На почетокот на ноември, медиумите објавија дека принцот Хари постигнал договор со неговата братучетка принцезата Евгени и дека имотот и е даден на употреба. Бидејќи 30-годишната девојка е бремена, се сели во Колибата Фрогмор, изгледала како одлична идеја бидејќи домот бил украсен со намера да се смести мало дете, имено малиот Арчи.

Сепак, по само шест недели престој во оваа резиденција, принцезата го напуштила имотот со нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк. Кралското семејство одби да коментира што е тоа што го наведе младиот пар на ненадеен потег, но тоа само ги подгреа тврдењата дека наведениот имот е прогонуван.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi