Први фотографии од најсексапилната бремена жена на Светот! Со бујните гради во проѕирен фустан, го оттргна вниманието од стомакот

27 октомври, 2020
profimedia-0498936679-830x0

По две години брак, Емили и нејзиниот сопруг ќе имаат дете

Американската манекенка со потекло од Полска, Емили Ратајковски (29) и нејзиниот сопруг, продуцентот Себастијан Бер Меклард (39) го очекуваат своето прво дете, а манекенката, која вчера ги објави среќните вести, се појави во јавноста истиот ден.

Имено, убавата манекенка најпрво криеше дека е бремена – го намали објавувањето голи фотографии, поточно оние што ги покажуваат нејзиното тело и стомак, а во јавноста носеше само широки јакни и дуксери, па никој не претпоставуваше дека е во блажена состојба.

Емили ја објави среќната вест за списанието „Vog“, а сними и видео во кое забележа промени за време на бременоста, а на една од картичките позира целосно гола, покривајќи ги интимните делови со раката и истакнувајќи го видливиот стомак.

Таа сега прошета во тесен црн фустан од тенок материјал, кој го истакнуваше нејзиниот стомак, но и бујните гради без градник, кои беа видливи откако блеснаа блицовите на папараците.

Фустанот имаше шлиц на страна, па јасно се гледаше нејзиниот поголем стомак, но и црните танга што ги носеше под фустанот, а изгледаше многу секси како и секогаш.

Носеше црвени чизми до колена и неколку нараквици и црна чанта на раката. Цело време го држеше стомакот со другата рака и се чинеше многу среќна и насмеана. Иако надвор врнеше и беше речиси темно, таа цело време носеше очила за сонце.

Во текстот на авторот за списанието „Vog“, манекенката истакна дека не сака да го знае полот на бебето, па раскажа една смешна ситуација – што велат таа и нејзиниот сопруг кога ќе ги прашаат дали повеќе сакаат девојче или момче.

– Кога сопругот и јас ќе им кажеме на нашите пријатели дека сум бремена, првото прашање после: „Честитки“ е скоро секогаш: „Дали знаете што сакате?“. Ние сакаме да одговориме дека нема да го знаеме полот додека нашето дете не наполни 18 години и дека за тоа ќе нѐ извести тогаш- напишала Емили.

Манекенката исто така истакна дека како дете замислувала да има девојче, помала верзија од себе, но дека сега сфатила дека никогаш не размислувала за можноста да има син.

– Се сетив како како дете играв, држев кукли и се сликав со замислена идна најдобра пријателка – помала верзија од мене – напишала Емили во текстот на авторот.

– Ова е прекрасен и застрашувачки концепт, кој не прави беспомошни и понижени. Ми се допаѓа идејата да му наметнам што е можно помалку родови стереотипи на моето дете … Бидејќи моето тело се менува на бизарни и непознати начини, утешно е да добијам какви било информации што можат да направат она што доаѓа да се чувствува пореално – напишала моделот.

Да потсетиме, Емили и Себастијан се во брак две години и наскоро за прв пат ќе се реализираат во улога на родители.