Прво шокираше со изјавата дека е пресреќна што Бен ја изневерил, а сега од него бара нова вила: Мора да „искешира“ 7.5 милиони долари за болката која и ја нанел

18 ноември, 2020
ben-affleck-jennifer-garner

Актерката Џенифер Гарнер неодамна ја шокираше јавноста со својата изјава дека не жали што ја изневерил сега веќе поранешниот сопруг Бен Афлек. Да потсетиме, Џенифер најпрво беше мажена за актерот Скот Фоли, кој на нашата публика и е познат од серијата „Фелисити“ од 2000 до 2004 година, а потоа беше во брак со Бен од 2005 до 2018 година. И покрај тоа што последниот брак се чинеше совршено, особено затоа што Бен и Џен беа навистина убав пар, а околу тоа што имаа многу долг брак според холивудските стандарди, целата приказна заврши сурово. Имено, Бен ја изневерил Џен со дадилката на нивните деца, а покрај тоа имал големи проблеми со зависност од алкохол и коцкање.


Но, како што пренесува entertaintimes.com, Џенифер сега има повеќе причини зошто би можела да му биде благодарна на својот поранешен сопруг, а една од нив е и новата вила. Актерката, наводно, бара од Бен Афлек да и плати имот вреден 7,5 милиони долари во Брентвуд, Калифорнија. А, таблоидот National Enquirer објави дека е време да собере после сè низ што поминала за време на бракот со Афлек. Бидејќи актерот и предизвика огромна болка на Џенифер за време на нивниот брак поради неверство и проблеми со пиењето, Гарнер реши да побара од Афлек да и купи на неа и на нивните деца нов дом. Имотот вреден 7,5 милиони долари вклучува масивни простории за игри, неколку спални соби, библиотека, базен, сауна, приватна теретана, визба за вино и многу повеќе. Некои тврдат дека Бен нема да ја купи вилата на Џенифер, но дека Џенифер самата ќе ја купи од парите што ги доби во разводната развод по разделбата со Афлек во 2015 година. Актерот тогаш наводно и платил на својата поранешна сопруга 160 милиони долари, а Гарнер планира да ги искористи овие пари, меѓу другото, и за дизајнирање на својата нова куќа од соништата.

Но, бидејќи е многу специфична за тоа што купува и како сака да организира нов дом, други тврдат дека плановите на Гарнер ги надминуваат буџетот што Афлек и го дал. Значи, Гарнер планира да потроши еден тон пари на нова висока кујна, како и на високо-технолошки тоалет, кој чини 60 000 американски долари. Иако Гарнер има стабилен извор на приход од неговите проекти и ангажмани, најновите наслови во медиумите сугерираат дека таа не може да си дозволи нова куќа без помош на поранешниот сопруг. Сепак, Гарнер навистина нема за што да се грижи. Според славната Нет Ворт, актерката вреди 80 милиони долари. Таа е именувана за амбасадор на високо платени производи за брендови како Неутрогена и Капитал Еден. Изданието исто така откри дека вистинската пресвртница во кариерата на Џенифер била во 2001 година кога глумела во Алијас. Оваа хит серија се емитуваше пет сезони, а дотогаш оваа мајка на три деца веќе заработуваше 150.000 долари по епизода.