Работела на пазар и одвај преживувала!Сега е една од најбогатите манекенки!

24 септември, 2020
селма 2

Убавата руска манекенка Наталија Водианова (38) му рече судбоносно „да“ на Антоан Арноо (41), син на францускиот милијардер и трет најбогат човек на светот, Бернард Арно (71),

Наталија по втор пат се омажи за богато семејство, а овој пат граѓанската венчавка се одржа на интимна церемонија во Париз.

Манекенката од Русија и филантроп на социјалните мрежи објави фотографии од нејзиниот сопруг и од самата венчавка, а изгледаше многу среќно и убаво.

ѓ Нејзиниот сопруг е син на Бернард Арно, сопственикот на „ЛВМХ (Мот Хенеси Луј Витон)“, кој е третиот најбогат човек на светот, по Jeеф Безос и Бил Гејтс.

Двојката, која е заедно 10 години, првично планираше голема венчавка на 27 јуни оваа година, но датумот на венчавка го преместија поради пандемијата на вирусот корона.

View this post on Instagram

OUI! 💝💝💝

A post shared by Natalia Vodianova (@natasupernova) on

Антоан е во врска со Наталија од 2011 година и со неа има две деца, Максим (4) и Роман (2). Покрај нив, Наталија има три деца од претходниот брак со Justастин Портман (50).

Да се потсетиме, Наталија порасна во руско село со самохрана мајка и аутистична сестра, а во младоста работеше на пазарот.

Токму таму ја забележала модна агенција и на 17-годишна возраст се преселила во Париз. Во 2001 година го запозна својот прв сопруг, синот на англискиот лорд Џастин Портман, и истата година се омажи за него во 8-ми месец од бременоста.

Сепак, таа loveубовна приказна не заврши убаво, а Портман изјави дека Русинката се срами од него, дека воопшто не му недостасува бидејќи не се заедно и дека не и паѓа на памет да биде повторно семејство, како и дека поради неа, откако развод, мораше да се подложи на рехабилитација.

Патем, богатството на Бернард Арно се проценува на 91,7 милијарди долари, а овој господин е убедливо најбогатиот Французин.