Рапер во центарот на Лондон „уништи“ Ферари од 280.000 евра

27 мај, 2020
Насловна

Иако епидемијата на вирусот корона полека се смирува во Велика Британија, сè уште нема многу луѓе на улиците во Лондон, а сообраќајот е сè уште, невообичаено за тој град, без сообраќаен метеж. Ваквата состојба, како и во некои други градови низ светот, повремено се злоупотребува од сопствениците на моќни и брзи автомобили за да ги „возат“ своите „лути машини“.

Ова го стори и британскиот рапер Шварц, кој го извезе својот Ферари 488 ГТБ на празните улици на британската престолнина. Во тоа возење, се чини, тој „претерал малку“, па затоа ја изгубил контролата врз автомобилот со моторот „670 коњски сили“.

Не е целосно јасно што точно се случило, само предниот дел од автомобилот бил целосно уништен од ударот во автобусот, а делови од Ферарито, во вредност од околу 280.000 евра, останале заглавени во автобусот.

За среќа, никој не e повреден во судирот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi