Раскажа неочекувани детали од култната серија: Џесика Алба не смеела да го погледне во очи колегата од серијата „Beverly Hills 90210“ за време на снимањето!!!

6 октомври, 2020
download

Холивудската слатка девојка, Џесика Алба, се појави во две епизоди од култната серија „Beverly Hills 90210“ пред да го доживее нејзиниот светски успех во филмовите во кои глумеше подоцна, а сега откри како се чувствувала за време на снимањето на оваа серија.

39-годишната Алба вели дека актерите на снимањето не биле пријателски расположени кон неа додека таа ја играла бремената тинејџерка Лин во далечната 1998 година. Исто така, истакнува дека не смееле да ги гледаат главните актери во очи додека снимале заедно.

“Не ми дозволија дури и да ја погледнам главната екипа во очи, што е прилично чудно ако се земе предвид дека снимам сцена со нив. Тие ми објаснија дека ќе ме избркаат од сетот ако погледнам некој од нив”, раскажа актерката.