Расправијата помеѓу Хари и Вилијам стана уште подлбока

8 јули, 2020
hari i vilijam

Веќе е познато дека наводно на принцот Вилијам му паднало тешко дека неговиот брат Хари ги напушти обврските на кралското семејство, а бројни експерти за најпознатотот семејство со “плава крв” во светот, тврдат како нивниот однос после драмата станал полош. Вилијам и неговата 38 годишна сопруга Кејт Мидлтон мораа да ги земат на свој грб обврските на Хари и Меган, поради што додатно ги оладија односте. А најновиот потег на кралските браќа само го зголеми веќе постоечкиот јаз, пишува магазинот People.

Имено, Вилијам и Хари ги одвоиле на два дела заедничката хуманитарна фондација која е основата во спомен на нивната мајка принцезата Диана, бидејќи не сакаат да работат заедно повеќе

princ William, princ Harry

Меморијалниот фонд на принцезата Диана , браќата ќе го водат посебно , а главниот збор ќе го носи 38 одишниот Вилијам, поради тоа што Хари се посвети на нова фондација “Archewell”, која го носи името на неговиот еднинсвен син Арчи, која се обидува да ја основа во САД. Засега сеуште не му успеало бидејќи се најдени неправилностина документите кои ги предал, а утврдено е дека не платил се што треба.

Иако сеуште не ја основал Archeweel, Хари го замолил брат му, неговите пари кои се уплатен во Диана фондот да биде усмерен во Sentebal, фод во кој Хари ум помага на луѓето заболени од HIV/AIDS.

princ Harry

“Кога се оформи меморијалната фондација, принцовите беа во раните 20 години. Нивните животи од тогаш многу се промениле. Работите им дојдоа во јасен фокус и пронајдоа нов смер”, изјави Vanity Fair неименуван работник во фондацијата.

“Тоа е природен развој на настаните. Тоа е силна даска за нивните засебни амбициозни проекти во иднината и мислам дека сите се возбудени поради тоа. Работа има премногу, и мислам дека нивните две хуманитарни фондации блиску ќе соработуваат” додате ентузијазнично, но бројни скептици во Велика Британија не се уверени во неговите зборови

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris