Ријана плаќа 415 илјади долари месечно за престој во луксузна палата

13 јуни, 2020
29553696-8416589-image-m-65_1592017544598

Ријана ќе плати 415.000 долари за еден месец престој во палатата на морскиот брег, кадешто е снимано TV шоуто “Kourtney and Khloé Take The Hamptons”.

32 годишната поп-пејачка најверојатно ќе остане на имотот од средината на Јули до средината на Август.

Распространета на 8.900 квадратни метри, куќата има шест бањи и пет спални соби, како и огромен базен во дворот.

Ријана, наводно ќе има пристап до џет-ски, како и сопствен брод, доколку фантазира за пловење по Атлантикот.

Откако ќе ја напушти оваа палата, таа планира да остане во куќа во Малибу, до крајот на Септември.

Среде пандемијата од Коронавирусот, како и протестите и немирите што ја зафатија Америка, многу познати личности се одлучија за изолација надвор од градовите.