Ријана со НОВ ТРЕНД: Овие необични чевли вредат цело БОГАТСТВО! (ФОТО)

29 октомври, 2020
рири

Неодамна Демна Гвасалија ја претстави новата колекција на чевли Вибрам за Баленсијага – ова се потпетици кои имаат врв во облик на прст, слични на пешачки чевли.

Ријана меѓу првите ја избра оваа не толку убава креација и ја комбинираше со комплет со потпис на Vetements, кој наликува на ретро тренерка.

View this post on Instagram

4Lyfe

A post shared by @ mdollas11 on

Куќата на Баленсијага, односно креативниот директор на Демна Гвасалија, е мајстор за „грд“ дизајн, кој не ги почитува општо прифатените естетски критериуми. Тој сака да ги шокира и да ги смени правилата за убавина.

View this post on Instagram

.

A post shared by @ mdollas11 on

Ријана може да се пофали со разни креативни и авангардни комбинации, па не е ни чудо што со задоволство ги прифати овие необични чевли.

На нивната официјална веб-страница, споменатите модели може да се нарачаат за 1100 евра.

Што мислите? Дали би ги носеле?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum